Переговори Нормандської четвірки, або «Мінськ-2», відбулись 11—12 лютого 2015 року. У них брали участь президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін. Зустріч тривала 17 годин. Результатом стала декларація чотирьох президентів і комплекс заходів з виконання Мінських угод. Її підписали учасники Тристоронньої контактної групи: посол ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також лідери бойовиків Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.
Крім відведення техніки, повернення контролю над державним кордоном та інших пунктів, у доповненнях була визначена лінія розмежування — зі списками міст, селищ та їхніми координатами. Як тоді виглядала лінія — на карті позначено синім кольором.
Карта
Синя лінія — за Мінським домовленостями, помаранчева лінія — за указом Порошенка. Щоб збільшити карту, наблизьте її.
А помаранчевим позначена лінія, яка затверджена в указі Порошенка від 7 лютого 2019 року. В деяких місцях лінії збігаються, а на деяких ділянках помітні зміни: територія в районі Широкіного тепер контролюється Україною, а Дебальцеве — навпаки, бойовиками.
На карті позначені контрольно-пропускні пункти, через які можна виїхати з окупованої території чи вʼїхати на неї. Зараз працюють пʼять із них. Один — пішохідний у Станиці Луганській. Ще чотири: «Марʼїнка», «Майорськ», «Гнутове» і «Новотроїцьке» — в Донецькій області. Пункт пропуску «Золоте» закритий з 31 березня 2016 року.
Указу чекали з вересня минулого року, він повинен зробити процедуру голосування для переселенців простішою.