Чому підтримали?
«Тягнибок публічно оголосив 14 жовтня, що знімає свою кандидатуру для того, щоб був єдиний кандидат від націоналістичних правих сил. Ось і вся мотивація, яка була у Тягнибока. І це підтримали також депутат Дмитро Ярош, Андрій Тарасенко [очільник політичної партії «Правий сектор», перший заступник керівника громадської організації «Тризуб імені Степана Бандери]; Степан Брацюнь [голова Конгресу українських націоналістів]».
Хто очолює штаб?
«Керівник штабу — Олексій Кайда».
Кайді 47 років. Він у 1999 році був помічником голови ВО «Собода» Олега Тягнибока. Працював помічником Львівської обласної ради, обирався її ж депутатом з 2006 по 2009 рік, народним депутатом від «Свободи» з 2012 по 2014 рік. Служив на Донбасі разом із Кошулинським.
Звідки гроші на кампанію?
«З партійного рахунку, все у відповідності до чинного законодавства. Є достатньо велика кількість українців, які можуть допомогти українцеві балотуватись на посаду президента».
Хто такий Кошулинський?
Руслан Кошулинський розповідає, що виріс у спортивному інтернаті, працював кухарем на золотій копальні в Росії.
Обіймав посаду голови фракції «Свобода» у Львівській міськраді, потім його обрали до Верховної ради, а у 2012 році він став віце-спікером парламенту.
Після Майдану Кошулинський не пройшов до Ради, тому що «Свобода» не подолала необхідний бар'єр.
У 2015 році Кошулинського мобілізували, служив він на Донбасі. У тому ж році балотувався в мери Львова, але програв Андрію Садовому.
Чому кандидатуру не підтримав «Нацкорпус»?
«Ми чекаємо та сподіваємося, що наші побратими також висловлять свою позицію. Це було завжди: були «бандерівці», були «мельниківці». У тому, щоб від націоналістичних сил був єдиний кандидат, ніхто не зацікавлений. Наші внутрішні конкуренти: ліберали, соціал-демократи та інші політичні сили, які сьогодні як при владі, так й не при владі».
- У «Нацкорпусу» своя позиція щодо Кошулинського. Як каже речник Родіон Кудряшов: «Кошулинського просуває «Свобода». Нас навіть не запросили на зустріч, де це вирішувалось. «Свобода» висунула кандидата, який їм потрібен. Ми ж заявимо, хто йтиме у президенти від «Національного корпусу» та «Азовсьго руху» в цілому, на зʼїзді у грудні. Я думаю, що кандидатура Кошулинського — це не остаточне рішення націоналістичних сил. Упізнаваність Білецького чи того самого Тягнибока більша, ніж у Кошулинського».
- А от у «С14» вважають Кошулинського єдиним кандидатом. «Азов» не висував Білецького, тож ми підтримали Кошулинського. «Азов» казав, що Білецький буде хорошим кандидатом, але ось такого, щоб «Азов» прийшов і сказав: «Наш кандидат — Андрій Білецький», вони не казали. Можливо, «Азов» взагалі нікого не висуватиме, а може це йдуть якісь переговори щодо подальшого формату парламентських виборів», — каже Євген Карась з «С14».
- На думку Карася, «Кошулинський — та людина, яка покаже дуже цікаву політичну кампанію». Зараз, згідно з великим опитуванням, рейтинг єдиного кандидата від націоналістів складає 0,7% серед тих, хто визначився і буде голосувати. Це такі самі цифри, як і в Арсенія Яценюка.