Акція почалася о 12-й годині. Багато хто прийшов на марш із домашніми тваринами: собаками, котами і навіть з лисицями.
Учасники принесли плакати з гаслами: «Цирк без тварин», «Тваринам права», «Друг — не шуба». Однією з головних вимог маршу була заборона виробництва хутра в Україні.
«Зараз у країнах Євросоюзу заборонено відкривати хутряні ферми, а в Україні — ні. Тому все виробництво переносять сюди. Якщо ми хочемо жити в Європі, перше, що ми повинні зробити, — заборонити виробництво хутра», — каже одна з учасниць акції Марина Павлова.
Окрім цього, організатори висунули ще кілька вимог: заборонити використовувати тварин для експериментів, закрити дельфінарії та контактні зоопарки, припинити евтаназію бродячих тварин.
«Ми вважаємо, що проблему прав тварин може вирішити створення зоополіції. Вона також повинна контролювати покарання за жорстоке ставлення до тварин», — кажуть організатори.
Ще одна велика проблема, на думку учасників акції, — це відсутність муніципальних державних притулків для бродячих тварин. Навіть у Києві всі притулки приватні і фінансуються за рахунок волонтерів.
Деякі учасники вдягли костюми та маски тварин.
«Людина може себе захистити, а тварина — ні. Тому це повинні зробити ми. Собака беззахисна, вона тобі нічого не скаже, але в неї також є право на життя», — говорить Олена Лукʼяненко. Вона прийшла на акцію зі своїм мопсом.
Також учасники наголошували на тому, що використовувати натуральне хутро негуманно.
«Ми живемо у 2018 році. Скільки ми маємо гарних і практичних матеріалів для одягу? Навіщо вбивати тварин, щоб пошити шубу», — обурюється один з організаторів.
На акції закликали збирати кошти на притулки для тварин, а також брати з них домашніх улюбленців, а не купувати породистих.
Тільки в одному Києві — більше 3 000 безпритульних собак, а комунальники витрачають близько 20 мільйонів гривень на те, щоб їх стерилізувати та чипувати.
Учасники акції вважають таку роботу неефективною та закликають до будівництва державних притулків.