В іспанській Валенсії протягом місяця тривав експеримент із чотириденним робочим тижнем. Комісія експертів із охорони здоровʼя та соціальних наук виявила, що він позитивно вплинув на здоровʼя людей і зменшив викиди палива.
Про це пише Reuters.
До експериментального проєкту залучили 360 працівників у Валенсії: вони мали вихідні з суботи до понеділка включно у період з 10 квітня до 7 травня.
Експерти зʼясували, що багато учасників використовували довгі вихідні, щоб зайнятися спортом, приготувати домашню їжу, провести час з дітьми й просто відпочити. У таких людей покращилося самопочуття, знизився рівень стресу і натомість збільшився рівень щастя. Однак курці та ті, хто вживає алкоголь, частіше вдавалися до шкідливих звичок.
Якість повітря у понеділки протягом місяця теж покращилася, бо викиди двоокису азоту були менші ніж зазвичай.
Сфера туризму теж отримала переваги від довгих вихідних, тоді як роздрібні торговці сказали, що стали продавати менше.
- 21 листопада 2022 року Бельгія стала першою країною ЄС, яка легалізувала чотириденний робочий тиждень. Бельгійцям пропонують працювати чотири дні на тиждень за умови, що робочий день триватиме 9,5 години.
- В Ісландії експеримент з чотириденним робочим тижнем, який проводили з 2015 по 2019 рік, показав позитивні результати. Люди стали щасливішими і краще працювали.