Сербська радикальна партія просить заборонити у країні показ фільму «20 днів у Маріуполі»

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Сербська радикальна партія назвала документальну стрічку «20 днів у Маріуполі» антиросійською пропагандою і попросила заборонити її показ у всій країні.

Партія закликає керівництво муніципалітету міста Лазаревац і місцевий Центр культури скасувати показ фільму та звертається до компетентних органів з проханням не допустити рекламу стрічки будь-де в Сербії.

Показ фільму був запланований в Сучасній галереї Лазаревацького культурного центру. Радикали зазначають, що вхід на показ безкоштовний, а отже, «хтось проплатив оренду зали».

«Виникає запитання, хто фінансує просування цього вкрай антиросійського пропагандистського фільму київського режиму. Фільм розповідає про нібито російське вторгнення в Україну. Просування такої позиції суперечить офіційній політиці Республіки Сербія, яка займає нейтральну позицію з початку російської «спецоперації в Україні», — йдеться у пресрелізі радикальної партії.

Один з найбільших фестивалів документального кіно на Балканах Beldocs Echo, у рамках якого планували показ у галереї, опублікував на своєму сайті пост про те, що організатори не погоджуються з цією позицією і докладуть усіх зусиль, щоб показ відбувся.

«Команді «20 днів у Маріуполі» прикро чути новини про скасування показів фільму в Сербії. Нашою метою завжди було і буде робити все, щоб світ бачив і памʼятав про трагедії людей, які втратили свої сімʼї, своє місто і свої життя під час облоги Маріуполя», — прокоментував ситуацію режисер фільму Мстислав Чернов.

  • «20 днів у Маріуполі» — режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа і письменника Мстислава Чернова. Також до створення картини долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка і журналістка Василіса Степаненко. За роботу в Маріуполі під час облоги вони отримали Пулітцерівську премію.