Папа Римський припускає, що католицька церква може благословляти одностатеві пари

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Папа Римський Франциск заявив, що готовий до того, щоб католицька церква благословляла одностатеві пари.

Так він відповів групі кардиналів, які попросили його внести ясність у цьому питанні.

«Ми не можемо бути суддями, які лише заперечують, відкидають та виключають», — сказав він. Однак Папа додав, що церква, як і раніше, вважає одностатеві відносини «обʼєктивно гріховними» і не визнає одностатевих шлюбів.

Папа заявив, що церква розуміє шлюб як «винятковий, стабільний і нерозривний союз між чоловіком і жінкою» і має уникати «будь-яких обрядів, які можуть суперечити цьому переконанню». Але він додав, що «коли просять благословення, це висловлювання благання до Бога про допомогу, прохання жити краще».

Вважаючи, що прохання про благословення слід розглядати у кожному конкретному випадку, Папа сказав, що «рішення, які можуть бути частиною пастирської розсудливості за певних обставин, не обовʼязково мають стати нормою».

Папа додав, що церква завжди повинна підходити до своїх стосунків із людьми з «добротою, терпінням, розумінням, ніжністю та підбадьоренням».

Єпископи в низці країн, у тому числі в Бельгії та Німеччині, почали дозволяти священникам благословляти одностатеві пари, проте позиція церковної влади залишилася неясною.

  • У березні 2021 року Конгрегація доктрини віри у Ватикані визнала «присутність позитивних елементів» у одностатевих стосунках, але вони не стануть обʼєктом церковного благословення. У 2020 році Папа Римський виступив за легалізацію одностатевих шлюбів: «Гомосексуали мають право на сімʼї. Вони діти Божі. Ніхто не повинен бути через це вигнаний або нещасний. Ми повинні створити закон про цивільні союзи».
  • У 2022 році у Німеччині 125 представників католицької церкви зробили колективний камінг-аут. Серед них священники, пастори і керівники громад, викладачі і викладачки релігійних шкіл, працівники та працівниці церковної адміністрації. Вони вимагали від католицької церкви припинити використовувати сексуальну орієнтацію і гендерну ідентифікацію як привід для звільнення, а також виключити з церковного вчення дискредитацію статі та сексуальної орієнтації.