Японія розглядає можливість створення евакуаційних укриттів для жителів південного острова Окінава на випадок надзвичайної ситуації поблизу Тайваню.
Про це виданню Kyodo повідомило джерело, знайоме з цим питанням.
За його словами, уряд Японії, імовірно, посилить роботу над оборонною інфраструктурою на південно-західному ланцюзі островів Нансей, зокрема на Міякодзімі на Окінаві.
Раніше мери місцевих муніципалітетів Окінави попросили головного секретаря Кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно запропонувати фінансову підтримку від центрального уряду на створення сховищ.
Один із мерів префектури попросив уряд профінансувати розширення функцій порту для розміщення великих кораблів і будівництво підземних паркінгів, які могли б служити укриттями.
«Тісно співпрацюючи з місцевими органами влади, ми працюватимемо над тим, щоб зробити захист громадян Японії більш ефективним», — сказав журналістам генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Мацуно Хірокадзу.
- Правляча Комуністична партія Китаю розглядає Тайвань — острів із населенням 24 мільйони — як частину своєї території. Пекін пообіцяв «воззʼєднати» острів із материковою частиною Китаю. Напруга довкола Тайваню помітно зросла у 2022 році. Президент Байден заявив, що США захищатимуть Тайвань у разі нападу Китаю. Тим часом китайський лідер Сі Цзіньпін закликає Китай готуватися до війни та збільшує оборонний бюджет.
- МЗС Тайваню прогнозує можливий напад Китаю у 2027 році. Очільник відомства заявляв у квітні 2023 року, що Тайвань сприймає китайську військову загрозу дуже серйозно. У розвідці США також вважають, що Сі Цзіньпін наказав військовим бути готовими до можливого силового захоплення острова до 2027 року.
- 17 липня Тайвань заявив про рекордну кількість китайських військових кораблів навколо острова.