Правозахисники: У Бердянську підлітків Тиграна Оганнісяна та Микиту Ханганова застрелили російські снайпери

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Двох підлітків з тимчасово окупованого Бердянська Тиграна Оганнісяна та Микиту Ханганова вбили російські снайпери. Тиграну вистрелили в серце, а Микиті — в голову.

Про це повідомила координаторка організації «Медійна ініціатива за права людини» Ольга Решетилова в етері «Радіо Свобода» «Свобода Live».

За її словами, якщо припустити, що хлопці почали стріляти першими, то окупаційна поліція не намагалася знешкодити їх у інший спосіб, щоб зберегти життя, а натомість одразу вбила.

Перед цим окупанти пів року тиснули на підлітків, обшукували їх, слідчі приїжджали з кількома джипами силовиків, розповідає Решетилова. Тиграна Оганнісяна викрадали та утримували в місцевій поліції, катували.

Ольга Решетилова додала, що в останні тижні перед загибеллю хлопців тиск на них посилився, тому що так звані «слідчі» підготували підліткам обвинувачення у «диверсії» — вони нібито готували підрив електроопор на мелітопольській залізниці. Справу мали передати до суду.

За пів години до повідомлень про стрілянину Тигран розмовляв з матірʼю. Вона сказала, що в їхній розмові не було чогось такого, що вказувало б на ризиковані плани.

«Окупаційна влада говорить про те, що нібито в цій перестрілці постраждали цивільні люди, випадкові перехожі. Проте ми такої інформації наразі підтвердити не можемо. Ми бачили всю цю переписку в місцевих чатах впродовж того, як відбувалася стрілянина. Це дуже нетривалий період. І жодної інформації про те, що хтось там постраждав з цивільних, не було», — додала Решетилова.

Вона переконана, що окупанти намагаються «повісити» на вбитих злочини, яких вони не скоїли. Водночас зауважує, що «навіть якби вони й пішли на такий відчайдушний крок, то з них «терористів» зробили, тому що їх катували, над ними знущалися і їм не залишили більше ніякого вибору».

  • 15 червня 2023 року Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою припинити переслідування українських підлітків Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова з окупованого Бердянська і дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію.
  • Українські правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей. «Медійна ініціатива за права людини» проведе власне розслідування.