ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) скасувала статус пандемії та надзвичайної ситуації в цій сфері через коронавірусну інфекцію (COVID-19).

Про це оголосив гнеральний директор Всесвітньої організації охорони здоровʼя Тедрос Аданом Гебреєсус.

«COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що кількість жертв у кілька разів вища — щонайменше 20 мільйонів», — сказав він під час виступу.

За словами глави ВООЗ, комітет організації з надзвичайних ситуацій напередодні рекомендував йому оголосити про припинення глобальної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, і він пристав на цю пропозицію.

  • Спалах коронавірусної інфекції стався наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоровʼя оголосила поширення коронавірусу пандемією. Влада Китаю повʼязувала спалах захворювання з уханським ринком тварин і морепродуктів «Хуанань»: перші пацієнти були або тамтешніми постійними покупцями, або продавцями. Учені вважають, що в ланцюжку передавання вірусу SARS-CoV-2 були кажани, змії або панголіни (у Китаї їхнє мʼясо вважають делікатесом).