Дослідники підрахували, що до середини століття на Землі житимуть 8,8 мільярда людей, а потім кількість населення до 2100 року швидко скоротиться.
Про це пише The Guardian.
Дослідження базується на новій методології, що враховує соціальні та економічні чинники, які мають доведений вплив на народжуваність.
За одним зі сценаріїв, населення планети сягне 9 мільярдів людей у 2046 році, а потім знизиться до 7,3 мільярда у 2100 році. У цьому сценарії вірогідні місцеві соціальні колапси протягом найближчих десятиліть.
За більш оптимістичним сценарієм, уряд підвищить податки для заможних, щоб інвестувати в освіту, соціальні послуги та покращення якості життя. У такому разі чисельність населення може досягти максимуму в 8,5 млрд вже до 2040 року, а потім скоротиться до 6 мільярдів до кінця століття.
Через це тиск на природу ослабне, а разом із ним — соціальна та політична напруга. Однак само по собі зниження народжуваності не вирішить усіх проблем планети, а навпаки, може створити нові — як-от скорочення чисельності робочої сили та посилення навантаження на охорону здоровʼя, повʼязане зі старінням.
- У 2021 році кількість народжених на території Європейського Союзу дітей вперше була більшою, ніж попереднього року. Це перше зростання цього показника з 2016. А от у Японії у 2022 році число народжень впало до чергового рекордно низького рівня. Тим часом коефіцієнт народжуваності в Південній Кореї — і без того найнижчий у світі — знову впав минулого року. Тим часом Китай наближається до того, щоб офіційно поступитися титулом найбільш густонаселеної країни світу Індії, після того як його населення скоротилося в 2022 році вперше з 1960-х років.