Нацполіція заблокувала 18 каналів і груп в Україні, які створювалися для розкручування молодіжного руху «ПВК Редан»

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Національна поліція вже виявила та заблокувала 18 каналів і груп, які створювалися для розкручування молодіжного руху «ПВК Редан». Там вважають, що це частина російських зусиль із дестабілізації України.

Про це пише пресслужба Нацполіції.

«Штучне поширення такої субкультури — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Тож оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів», — зазначили там.

За їхніми даними, основна мета організаторів — провокація конфліктів та масових бійок серед підлітків.

Протягом останніх двох днів у різних регіонах поліцейські виявили близько 30 зібрань молоді. До відділів поліції запросили понад 700 людей, переважна більшість із яких неповнолітні.

«Тож ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи з підлітками та їхніми батьками. При цьому розʼяснюють, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка настає з 14 років», — пояснили у поліції.

  • 27 лютого у багатьох містах України пройшли масові заворушення руху «ПВК Редан», в яких брали участь підлітки. Вони вирішили влаштувати бійку з іншою субкультурою «офників», які в бійці відстоюють свою точку зору.
  • «Редан» — це молодіжна субкультура, натхненна японською мангою Hunter x Hunter про злочинне угруповання «Геней Редан». Її символ — павук, він став символом учасників «ПВК Редан». За словами самих підлітків, вони не мають стосунку до приватних військових компаній, а абревіатуру «ПВК» використовують жартома.
  • Рух наприкінці лютого активізувався в росії, де загалом у містах затримали понад 350 неповнолітніх, які планували масові бійки. А 27 лютого були спроби влаштувати підліткові сутички в українських містах.