НАБУ повідомило про підозру нардепу «Євросолідарності» Герасимову через іспанську віллу та гроші, які він не задекларував

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народному депутату від «Європейської солідарності» Артуру Герасимову.

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ.

У 2020 році він не задекларував маєток та паркомісце в іспанській провінції Аліканте, яким володіє разом із дружиною з 2013 року. Також незадекларованими виявилися понад $1,6 тисячі на рахунках в українських банках.

Дії Герасимова кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України № 1074-ІХ від 04 грудня 2020).

В НАБУ також зазначили, що на момент вручення підозри місцеперебування нардепа було невідомо.

Про що йдеться?

Наприкінці квітня 2021 року «Схеми» повідомляли, що Герасимов разом зі своєю дружиною володіє двоповерховим будинком в Іспанії, але жодного разу не вказав маєток у своїй декларації.

За даними журналістів, вілла розташована в містечку Хавеа провінції Аліканте, на узбережжі Середземного моря. Її площа — 120 квадратних метрів, ще 28 квадратних метрів займають тераси.

Журналісти зазначають, що Герасимов разом із дружиною став власником вілли у 2013 році. Проте після обрання депутатом він жодного разу її не декларував. А вперше до Верховної Ради Герасимов потрапив у 2014 році від фракції «Блок Петра Порошенка». Уже тоді він як нардеп мав задекларувати іспанське майно, але не зробив цього.

Орієнтовна ринкова ціна такої вілли, як повідомляли «Схеми», судячи з вартості виставлених на продаж подібних будинків поруч, може перевищувати 10 мільйонів гривень.

Герасимов після розслідування «Схем» заявляв, що поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) «про можливі неточності в декларації». «Сподіваюся, що НАЗК та інші компетентні органи так само об’єктивно, без подвійних стандартів розберуться з цим питанням, як це сталося у випадку, коли про неточності в декларуванні повідомив Володимир Зеленський […], і пояснив, що це сталося через помилку і не пов’язане з корисливими мотивами», — заявив тоді нардеп.

У червні 2021 року НАБУ під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відкрило кримінальне провадження за фактом ймовірного недекларування Артуром Герасимовим маєтку в Іспанії.

Тоді речниця НАБУ Світлана Оліфіра зазначила, що нардепу загрожує або штраф на суму від 3 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи тривалістю від 150 до 240 годин, або обмеження волі строком до двох років із позбавленням права обіймати певні посади впродовж трьох років.