У США медиків хочуть зобовʼязати рятувати дитину, яка вижила після аборту

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Палата представників США проголосувала за законопроєкт, який зобов’язує лікарів намагатися зберегти життя немовляті, яке вижило після спроби аборту.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Проголосований законопроєкт передбачає штраф або позбавлення волі на термін до п’яти років медикам, які не надали медичну допомогу малюку. Йдеться саме про дітей, які народилися живими під час або після спроби аборту.

Водночас закон не передбачає покарання для матері й надає їй захист від будь-якого судового переслідування.

Утім політики та правозахисники невдоволені цим законом — вони вважають, що це може «тільки зашкодити новонародженій дитині».

Міні Тіммаражу, президентка організації NARAL, яка бореться з обмеженнями щодо абортів, зауважила, що таке рішення «дозволить політикам втручатися в особисті сімейні рішення».

  • 24 червня 2022 року Верховний суд США скасував рішення, яке робило аборти конституційним правом жінок. Суд скасував рішення у справі «Роу проти Вейда» 1973 року, яке визнало конституційним право на аборт. Тепер питання про переривання небажаної вагітності вирішуватимуть згідно із законодавством кожного штату.
  • Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) вперше дозволить роздрібним мережам аптек продавати таблетки для переривання вагітності.