Космічний телескоп Hubble сфотографував туманність за 160 тисяч світлових років від Землі

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Космічний телескоп Hubble показав туманність NGC 1858, розташовану приблизно за 160 тисяч світлових років від Землі. Вік більшості зірок у ній — орієнтовно 10 мільйонів років.

Про це пише Space.com.

Астрономи називають цей об’єкт розсіяним скупченням, тому що зірки в ньому слабо повʼязані взаємною гравітацією.

NASA

Блакитні смуги в центрі та нижньому правому куті знімку — це газ. Завдяки ультрафіолетовому випромінюванню від зірок газ іонізувався і світиться у видимому світлі.

Туманність NGC 1858 розташована в карликовій галактиці Велика Магелланова Хмара що є супутником Чумацького Шляху. Зірки у ній перебувають на різних етапах еволюції.

Серед них є протозірка — дуже молода зірка. Її присутність вказує на те, що зореутворення в цьому скупченні досі може бути активним або припинилося зовсім нещодавно.

  • Телескоп Hubble вивели на орбіту 24 квітня 1990 року, відтоді він надсилає на Землю мільйони унікальних знімків. На початку 2000-х телескоп кілька разів проходив обслуговування.
  • Компанія SpaceX Ілона Маска та NASA планують дослідити, як за допомогою капсули Dragon підвищити орбітальну висоту космічного телескопа Hubble. Це може продовжити термін його служби.