Парламентська асамблея НАТО визнала росію державою-терористом

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Парламентська асамблея НАТО визнала росію державою-терористом та закликала створити спеціальний міжнародний трибунал для покарання російських злочинців.

Про це повідомив голова постійної делегації України в асамблеї Альянсу Єгор Чернєв.

«Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців військових злочинів, але і вище керівництво російської федерації. Резолюцію буде направлено урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО», — заявив він.

За його словами, резолюція містить низку важливих рішень — збільшення постачання Україні озброєння, розробка конкретних кроків щодо вступу України до НАТО та створення механізму стягнення репарацій з росії. Крім того, у резолюції закріплений принцип підтримки України стільки, скільки буде потрібно.

Чернєв зазначив, що ухвалення резолюції — це важливий політичний крок, який показує настрої у західних парламентських колах, а отже, впливає на керівництво країн в ухваленні рішень.

Пізніше на сайті асамблеї вийшов пресреліз, у якому російський правлячий режим визнається «терористичним».

  • Раніше заступник голови Офісу президента, координатор робочої групи зі створення спеціального міжнародного трибуналу Андрій Смирнов розповідав, що деякі союзники України серед європейських країн побоюються створювати спецтрибунал і притягувати путіна до відповідальності, оскільки думають, що з чинним лідером рф ще доведеться домовлятися.
  • 10 листопада парламент Німеччини підтримав пропозицію коаліційного обʼєднання «Християнсько-демократичного союзу» і «Християнсько-соціального союзу» (ХДС/ХСС) про створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності росіян, відповідальних за війну проти України.