ГУР: Більша частина російських військових залишається на правому березі Херсонщини, їх близько 20 тисяч

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Більша частина російських військових, дислокованих на правому березі Херсонської області, все ще залишається там.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, пише The Guardian.

За попередніми оцінками, загальна чисельність окупантів у цьому районі становить близько 20 тисяч осіб. Скібіцький розповів, що спочатку росіяни вивезли мирних жителів, потім військових, які не брали участі в активних бойових діях, логістику та боєприпаси.

«Остання інформація, яку ми маємо, — 4 тактична військова база нібито переведена на лівий берег. Решта все ще там, борються, ведуть бойові дії з метою забезпечити прикриття для відходу інших», — сказав представник ГУР.

За словами Скібіцького, росіяни відступають від другої лінії оборони, на яку їх відкинули українські війська на початку жовтня. Але вони збудували лінію оборони навколо Херсону — і, за його словами, «час покаже», чи захочуть обороняти місто.

Скібіцький вважає, що росіяни відступлять на лівий берег ріки та займуть оборонні позиції, щоб захистити Крим. Перед відступом армія рф замінувала місцевість. Представник ГУР прогнозує, що відведені війська перекинуть на Донбас, який зараз є пріоритетним для окупантів.

  • 9 листопада командувач російських військ в Україні генерал суровікін оголосив, що російська армія відходить із правого берега Херсонської області та Херсону. Окупанти завершать відводити війська найближчими днями.
  • Зранку 10 листопада Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що не може ані спростувати, ані підтвердити інформацію про оголошене рф виведення російських військ із Херсону.