МЗС та Міноборони Німеччини просять уряд виділити втричі більше коштів на допомогу Україні

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Очільниця Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт та очільниця МЗС Анналена Бербок попросили Міністерство фінансів виділити втричі більше грошей на допомогу Україні. Вони вимагають врахувати це під час погодження бюджету на наступний рік.

Про це пише Spiegel із посиланням на лист двох міністерок.

Вони критикують те, що в бюджеті 2023 року на так звану навчальну статтю заплановано лише €697 мільйонів. На їхню думку, лише з бюджетом €2,2 мільярда Німеччина змогла б «конкретно і зримо взяти на себе відповідальність, яку очікують від нас наші міжнародні партнери».

Ламбрехт та Бербок нагадують, що у 2022 році Німеччина фінансувала поставки озброєнь Україні або іншим державам у рамках кругового обміну з Україною зі спеціального фонду. І цей фонд «виявився центральним фінансовим інструментом» для допомоги.

Тепер міністерки хочуть, що під час фіналізації бюджету міністр фінансів Крістіан Лінднер збільшив цей фонд щонайменше на €1,5 мільярда. Вони наголошують, що від цього залежатиме міжнародна репутація Німеччини.

  • Німеччина перед початком зими передала Україні черговий пакет військової допомоги. За останній тиждень Бундесвер передав ЗСУ ще пʼять броньованих евакуаційних машин (на додаток до такої ж кількості раніше); сім важких і середніх мостових систем; 167 тисяч патронів до вогнепальної зброї; 100 наметів (тепер таких у ЗСУ загалом 200); 183 генератори; 116 тисяч зимових курток; 80 тисяч зимових штанів; 240 тисяч зимових шапок.