В Ізраїлі в стіні заповідника знайшли золоті монети, датовані VII століттям

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

В Ізраїлі знайшли 44 монети з чистого золота, датовані VII століттям у стіні природного заповідника на півночі країни.

Про це повідомляє BBC.

Скарб вагою близько 170 грамів знайшли в районі річки Баніас гірського масиву Хермон. Археологи припустили, що скарб заховали під час завоювання цього району мусульманами в 635 році.

«Ми можемо уявити власника, який ховає свій статок перед загрозою війни, сподіваючись одного разу повернутися, щоб забрати своє майно», — сказав керівник розкопок Йоав Лерер.

Окрім золотих монет, під час розкопок у житловому кварталі також виявили залишки будівель, каналів і труб, бронзові монети та багато іншого. Доктор Габріела Біжовскі, експерт з нумізматики в Управлінні старожитностей Ізраїлю, сказала, що деякі з монет належать візантійському імператору Фоці (602—610), але більшість належать його наступнику Іраклію.

Баніас займає особливе місце в християнській традиції. За переказами саме на цьому місці Ісус сказав апостолу Петру: «На цій скелі я збудую Свою церкву».

  • Наприкінці вересня ізраїльські археологи знайшли залишки опіуму в глиняному посуді, якому 3,5 тисячі років.
  • Також Ізраїль через 20 років зміг повернути в країну реліквію вартістю мільйон доларів. Це древня ізраїльська монета, яку вибито приблизно в 69 році нашої ери.