У Києві відбудеться конференція, на якій обговорять відповідальність росії за злочини в Україні

Автор:
Марина Колесниченко
Дата:

У середу, 7 вересня, відбудеться конференція «Відповідальність росії за злочини в Україні: Інституції, процедури і роль юристів. ЄСПЛ». Це перший захід у серії професійних дискусій «Сила міжнародного правосуддя».

Говоритимуть про те, як ЄСПЛ може бути дієвою інституцією з розгляду тисяч звернень від жертв російської агресії, про те, як Суд може допомогти компенсувати безпрецедентні матеріальні втрати від війни, а також про розгляд міждержавних позовів України до ЄСПЛ проти російської федерації.

Спікери конференції:

  • Марк Елліс — виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів (IBA), голова Консультативної групи ООН з питань, що стосуються захисту в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів, всесвітньо визнаний експерт із міжнародного кримінального права; співпрацював із міжнародними трибуналами з питань колишньої Югославії та Руанди;
  • Крістіне Ліцис (Ms Kristīne Līcis) — представник Латвії в міжнародних правозахисних організаціях впродовж останніх 10 років, директор юридичного департаменту МЗС Латвійської Республіки (онлайн із Риги);
  • Вадим Галайчук — перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з ЄС, співголова парламентського комітету асоціації Україна — ЄС;
  • Маргарита Сокоренко — уповноважена у справах ЄСПЛ;
  • Марина Ставнійчук — ексчленкиня Європейської комісії «За демократію через право», наразі є постійним експертом Венеціанської комісії.
  • Модератор — Олег Гавриш, головний консультант Офісу президента України, відповідальний за комунікації процесу створення Спеціального трибуналу щодо росії.

Акредитація журналістів обов’язкова за телефоном 067 488 1211 або поштою [email protected]. «Бабель» — один із інформаційних партнерів заходу.