У США спалах віспи мавп оголосили надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоровʼя. Це сталося після різкого збільшення кількості випадків захворювання, пише BBC.
Відповідне рішення має прискорити поширення вакцин, методів лікування та федеральних ресурсів для стримування хвороби.
Наразі у США зафіксовано 6,6 тисячі хворих. Чверть цих випадків зареєстрували у штаті Нью-Йорк, який минулого тижня оголосив надзвичайну ситуацію через вірус. НС також оголосили Каліфорнія та Іллінойс.
Загалом у всьому світі наразі підтверджено понад 26 тисяч випадків віспи мавп.
Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється дикими тваринами в Західній та Центральній Африці. Заразитися можна при контакті з інфікованою твариною, але вчені не впевнені, що саме з мавпою — на їхню думку, переносять віспу до людей гризуни. Людина може підхопити мавпячу віспу, якщо її вкусить заражена тварина або якщо людина матиме контакт із рідиною тварини: кровʼю, фекаліями, слиною тощо. Також можна заразитися, якщо зʼїсти недостатньо прожарене мʼясо. Водночас між людьми хвороба поширюється дуже рідко і переноситься легко.
Цей вид віспи характеризується лихоманкою та висипами. Спеціальної вакцини проти мавпячої віспи немає, але вчені впевнені, що вакцина проти звичайної віспи теж ефективна. До того ж її можна вколоти й після контакту з інфікованою людиною — це значно полегшить перебіг хвороби.
- Мавпячу віспу вже виявили в деяких сусідніх з Україною країнах, таких як Польща і Румунія. Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що ризики цієї хвороби для України доволі низькі. Водночас голова Всесвітньої організації охорони здоровʼя Тедрос Гебреєсус оголосив спалах мавпячої віспи «надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоровʼя».