Ранкове зведення Генштабу: Війська рф намагаються відновити наступ на Словʼянськ, ЗСУ відбили штурм на трьох напрямках

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Генеральний штаб України опублікував ранкове зведення щодо ситуації на фронті станом на ранок 19 липня.

  • На Волинському і Поліському напрямках в армії білорусі триває ротація військових, які прикривають ділянку білорусько-українського кордону. У прикордонних районах ведуть повітряну розвідку безпілотниками. Є загроза ракетних і авіаційних ударів з території та повітряного простору білорусі.
  • На Сіверському напрямку збройні сили рф посилено охороняють ділянку українсько-російського кордону. Росіяни обстріляли з мінометів і артилерії Миколаївку Чернігівської області та Заруцьке, Журавку, Білопілля, Іскрисківщину Сумської області. Ворог веде повітряну розвідку.
  • На Харківському напрямку росія намагається утримати зайняті рубежі. Армія рф обстрілює з артилерії різних калібрів неподалік Руських і Черкаських Тишків, Питомника, Борщової, Руської Лозової, Чугуєва. Росіяни провели невдалу розвідку боєм в районі Удів, зазнали втрат і відійшли.
  • На Словʼянському напрямку ворог намагається відновити наступ у напрямку Словʼянська. Війська рф стріляли з танків, ствольної та реактивної артилерії біля Великої Комишувахи, Долини, Чепіля, Дібровного, Новомиколаївки та інших населених пунктів. Після авіаційного удару неподалік Гусарівки російські окупанти спробували наступати на це село, але українські військові зустріли їх щільним вогнем і відкинули назад.
  • На Краматорському напрямку російські військові обстрілювали зі ствольної та реактивної артилерії Білогорівку, Богородичне, Краматорськ, Райгородок, Донецьке, Верхньокамʼянське, Спірне, Стародубівку, Сіверськ, Дронівку та Івано-Дарʼївку. Гатили з авіації поблизу Верхньокамʼянського. Ворог штурмував поблизу Спірного, успіху не мав, відійшов. Намагається наступати в напрямку Григорівки, бойові дії тривають.
  • На Бахмутському напрямку росіяни обстріляли Бахмут, Новолуганське, Покровське, Вуглегірську ТЕС, Вершину, Веселу Долину, Яковлівку, Берестове та Зайцеве. Авіаційні удари були поблизу Вуглегірської ТЕС, Майорська, Торецька, Берестового, Соледару, Вершини, Шумів і Покровського. ЗСУ відбили всі спроби штурму в напрямках Семигірʼя, Вершини, Покровського та Вуглегірської ТЕС.
  • На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворог не вів. Росіяни завдали авіаудару поблизу Камʼянки.
  • На Південнобузькому напрямку армія рф здалеку обстрілює з танків, ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення, веде розвідку безпілотниками, облаштовує оборону.
  • На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжується примусова мобілізація. Невдоволення діями російського командування серед військовослужбовців рф несловʼянських національностей зростає, бо їх кидають у найризикованіші атаки у війні з Україною.