ЄС і США підтримали рішення Канади повернути Німеччині турбіну для газопроводу «Північний потік». Україна була проти

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Європейський Союз та США не вважають порушенням санкцій рішення Канади повернути до Німеччини відремонтовані турбіни газопроводу «Північний потік».

Про це на брифінгу у Брюсселі заявив речник Європейської комісії Тім Макфі та представник Державного департаменту Нед Прайс.

На думку Прайса, відремонтована в Канаді турбіна дасть можливість країнам Європи у короткостроковій перспективі поповнити запаси газу, підвищити свою енергетичну безпеку і стійкість, а також «протидіяти намаганням росії перетворити енергію на зброю».

  • 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон повідомив, що його країна зробить виняток із запроваджених проти росії санкцій і поверне Німеччині турбіну, яка необхідна для обслуговування газопроводу «Північний потік».
  • Генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявив, що Канада скорилася тиску, а росія продовжить шантажувати ЄС. Українська сторона акцентує на тому, що рф може продовжити безперервне постачання газу до ЄС, навіть якщо з якоїсь причини транспортування «Північним потоком» є неможливим. Зокрема, росія може використати вже оплачені нею транзитні потужності через Україну. Однак росіяни навмисно скорочують поставки, щоб шантажувати ЄС та змусити створити певні винятки із санкцій.