Окупанти зосередили в Чорному морі 16 ракет типу «Калібр»

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

В акваторії Чорного моря перебувають два носії крилатих ракет типу «Калібр» із можливим сумарним залпом до 16 ракет.

Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.

«У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебувають два ракетних носії із можливим сумарним залпом до 16 ракет», — зазначив Мотузяник.

Крім того видання «Радіо Свобода» пише, що у Південній бухті Севастополя на підводні човни Чорноморського флоту вантажать ракети. Ідеться про два підводних човни проєкту «Варшавянка», вони також несуть крилаті ракети типу «Калібр», що застосовуються, у різних модифікаціях, по морських та наземних цілях. Кожен підводний човен озброєний чотирма такими ракетами.

За словами Мотузяника, кораблі чф в акваторіях Чорного та Азовського морів надалі блокують цивільне судноплавство, ізолюють район ведення бойових дій, ведуть розвідку та надають вогневу підтримку на приморському напрямку.

Також поблизу Зміїного росія задіяла п’ять катерів та самохідний плавучий кран для підняття уламків знищеного десантного катера «Серна» та катера типу «Раптор».

  • ОКР «Калібр» — російські крилаті ракети, за кодифікацією НАТО SS-N-27 Sizzler. Розроблені та виробляються ДКБ «Новатор».
  • Для ураження наземних цілей з підводних човнів використовують крилаті ракети з номенклатурою 3М14К. Їхній діаметр 533 мм, довжина 6,20 м, стартова маса 1 770 кг.