«Поставлю одну зірку. Це моє останнє попередження». Ілон Маск пригрозив J.P. Morgan через позов проти Tesla

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Найбагатша людина світу, засновник компаній SpaceX та генеральний директор Tesla Ілон Маск прокоментував позов інвестиційного банку J.P. Morgan Chase до його компанії на $162 млн.

В інтервʼю The Wall Street Journal Маск пригрозив залишити поганий відгук про компанію в інтернеті.

«Якщо JPM не відкличе свій позов, я поставлю їм одну зірку на Yelp [агрегатор відгуків про заклади та бізнеси]. Це моє останнє попередження!» — наголосив мільярдер, мовляв, «серйозні звинувачення заслуговують на серйозну відповідь».

За даними видання, Маск і генеральний директор J.P. Morgan Джеймі Даймон ворогують роками, але у публічну площину цей конфлікт вийшов тільки на фоні позову.

16 листопад банк подав позов до Tesla на $162 млн, звинувативши компанію в грубому порушенні контракту, повʼязаного з варантами на акції.

Згідно зі скаргою, у 2014 році Tesla продала J.P. Morgan варант, який можна було реалізувати, якщо вартість акцій Tesla до моменту закінчення терміну дії варанта у червні та липні 2021 року буде вищою за зазначену в договорі.

  • Суперечка виникла, коли банк вирішив скоригувати ціну виконання: J.P. Morgan суттєво знизив її після твіту Маска від 7 серпня 2018 року про те, що той може викупити акції компанії по $420, зробивши її приватною. Банк заявив, що мав на це право, і пояснив своє рішення тим, що мав зберегти справедливу ринкову вартість паперів на тлі економічного ефекту від заяви мільярдера. Пізніше, коли Маск відмовився від цієї ідеї, банк скоригував вартість у бік збільшення.
  • За цей період вартість акцій Tesla зросла приблизно вдесятеро. J.P. Morgan заявив, що відповідно до контракту Tesla мала надати акції або готівку, але Tesla назвала коригування банку «невиправдано швидкими».