Частина команди видання «Букви» звільняється через «булінг» і тиск власників

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Частина редакції видання «Букви» заявила, що йде з проєкту через «токсичну атмосферу в редакції», «булінгу з боку керівництва» та тиску на редакцію, ймовірно, в інтересах політиків.

Заява команди видання була опублікована в Telegram та Facebook, але її невдовзі видалили.

У заяві йшлося про те, що протягом останніх тижнів більшість співробітників редакції чула від керівництва закиди про те, що через них падає «капіталізація бренду», а у деяких вимагали за це компенсацію. Також, виходячи із заяви, багато хто працював понаднормово без належної оплати праці та без відпусток, а співробітників принижували та звільняли без попередження. Невдовзі раптово знизилися зарплати.

Окремо частина команди зазначила «редакційні завдання» від «босів» (власників видання), які могли догодити окремим політикам. Зокрема вказано, що редакція отримувала завдання щодо форсування фотографій колишньої спікерки президента Юлії Мендель та «інші непристойності».

«Багато цікавих, але брудних деталей нашої роботи та наказів босів (можливо навіть протиправних), ми поки залишимо при собі», — сказано в заяві.

Крім цього, в заяві йшлося і про приниження читачів видання в соцмережах медіаменеджером Петром Терентьєвим, який відповідав нібито від СММ-ника.

Вже за годину в соцмережах «Букв» зʼявилося повідомлення зі словами — «Команда #Букв трохи здивована, що за них розписались їхні колеги, але менш із тим — є новини і ми вам їх принесли».

Яка кількість журналістів звільняється — не уточнюється.

Як передає «Громадське» з посиланням на одну із співробітниць «Букв», з команди йде більша частина редакції — 4 з 5 редакторів та мінімум 2 з 5 співробітників відділу соцмереж.

  • «Букви» — це інформаційне суспільно-політичне та економічне інтернет-видання, засноване у березні 2015 року. Співзасновники видання — медіаменеджери Петро Терентьєв та Катерина Рошук.