Парламент Пакистану ухвалив закон, який передбачає хімічну кастрацію як можливе покарання для серійних ґвалтівників та прискорений судовий розгляд процесів над підозрюваними у сексуальних злочинах (для цього мають створити окремі суди).
Про це повідомляє CNN.
Визнані винними у груповому зґвалтуванні будуть засуджені до страти або довічного увʼязнення. Закон одразу набув чинності.
За даними некомерційної організації War Against Rape, менш як 3% ґвалтівників засуджуються судами в Пакистані. Хімічна кастрація, що здійснюється за допомогою ліків, практикується у Польщі, Південній Кореї, Чехії та деяких штатах США.
Премʼєр-міністр Імран Хан заявив минулого року, що хоче ввести покарання на тлі національного протесту з приводу збільшення числа правопорушень та конкретного випадку, коли жінка їхала по шосе, її витягли з машини та зґвалтували двоє чоловіків під дулом пістолета.
Читайте також:
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала розслідувати причини сексуальних посягань замість того, щоб вдаватися до суворіших покарань.
«Замість того, щоб відволікати увагу, влада повинна зосередити увагу на важливій роботі з реформування, яка спрямована на усунення причин сексуального насильства», — заявила Amnesty.
Нагадаємо, що у січні у найбільш густонаселеній провінції Пакистану Пенджабі оголосили незаконними тести на цноту у тих, хто пережив сексуальне насильство.
Читайте також:
- У попередніх дослідженнях вчені знайшли зв’язок між сексуальними травмами та підвищеним рівнем тригліцеридів та кров’яного тиску у зрілому віці, а також захворюванням сонних артерій — усе це ключові фактори серцевих хвороб.
- У дослідженні 2018 року йдеться, що жінки, які пережили сексуальне насильство, мають втричі вищий ризик захворіти на депресію та вдвічі вищий ризик підвищеної тривожності, ніж жінки без історії сексуальних домагань.