WTA не може звʼязатись із китайською тенісисткою. Вона зникла після звинувачень колишнього премʼєра у домаганнях

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Жіноча тенісна асоціація занепокоєна долею китайської тенісистки Пен Шуай, яка зникла після того як повідомила, що її змушували до сексу з колишнім премʼєр-міністром країни, і відтоді не виходить на звʼязок.

Про це йдеться у заяві Womenʼs Tennis Association.

«Пен Шуай виявила неймовірну мужність, описавши звинувачення у сексуальному посяганні з боку колишнього високопосадовця китайського уряду. WTA та решті світу потрібні незалежні та перевірені докази того, що вона у безпеці. Я не раз намагався звʼязатися з нею через різні форми звʼязку, але безуспішно. Пен Шуай повинна мати можливість вільно говорити, без примусу або залякування з боку будь-якого джерела. Її твердження про сексуальне посягання має поважатися, розслідуватися з повною прозорістю та без цензури», — заявив глава WTA Стів Саймон.

На початку листопада Шуай у своєму акаунті у китайській соціальній мережі Weibo розповіла, що її примушували до сексу з Чжаном Гаолі, який обіймав посаду премʼєр-міністра Китаю в 2013—2018 роках. Однак спортсменка швидко видалила пост, і відтоді про неї нічого не чути. Після цього WTA закликала провести розслідування.

17 листопада китайський державний телеканал CGTN опублікував листа, якого начебто написала Шуай у відповідь на заклик до слідства від Жіночої тенісної асоціації. У ньому йдеться про наступне: «Що стосується останніх новин, які опублікували на сайті WTA, то їх зміст я не підтверджувала, вони були опубліковані без моєї згоди. Твердження про сексуальне насильство не відповідають дійсності. Я не зникла, я у безпеці. Я просто відпочивала вдома, зі мною все гаразд. Якщо WTA опублікує ще якісь новини про мене, будь ласка, узгодьте їх зі мною».

  • Пен Шуай — китайська тенісистка, яка відома витривалістю на корті. Вона грає двома руками з обох боків, використовуючи дуже плоскі удари. Шуай — переможниця 25 турнірів WTA (з них два в одиночному розряді) і колишня перша ракетка світу у парному рейтингу.