Третій комітет 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН ухвалив проєкт оновленої резолюції про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі.
Про це йдеться на сайті МЗС України.
Відповідну резолюцію підтримали 64 країни, ще 20 були проти, а 94 утрималися.
Серед країн, які проголосували проти, крім Російської Федерації, також Вірменія, Білорусь, Камбоджа, Куба, Північна Корея, Індія, Казахстан, Судан, Сирія, Киргизстан, Філіппіни, Сербія, Венесуела, Зімбабве.
У документі наголошується, що силове захоплення Криму незаконне та є порушенням міжнародного права.
Ключовими нововведеннями стали:
- відображення в назві резолюції статусу Криму як тимчасово окупованого півострова;
- підтримка співпраці у «Кримській платформі»;
- наголос на відповідальності Росії за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму;
- вимога скасувати вироки, винесені заочно щодо лідерів кримськотатарського народу та кримських татар.
Документ закликає Росію припинити безпідставні затримання й арешти мешканців Криму та вимагає звільнити незаконно утримуваних українців.
Проєкт резолюції наголошує на винятковій відповідальності Росії як держави-окупанта в забезпеченні мешканців Криму питною та прісною водою.
Резолюція стане офіційним документом ООН після фінального голосування в Генеральній Асамблеї ООН у грудні.
- 16 березня 2014 року на території українського Криму відбувся невизнаний міжнародною спільнотою «референдум про статус півострова».
- Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ» — так Росія анексувала українську територію.
- Україна, Європейський Союз, Сполучені Штати та жодна цивілізована країна не визнали результати голосування на цьому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.