Влада Колумбії вирішила, що робити із бегемотами Ескобара — стерилізувати

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Уряд Колумбії вирішив стерилізувати бегемотів із зоопарку наркобарона Пабло Ескобара, які розплодились і захоплюють болота країни. Про це повідомляє BBC.

Наразі уряд стерилізував 24 з більш як 80 тварин. Для процедури використали хімічну речовину.

Після смерті наркобарона бегемоти швидко розмножились і тепер перетворилися на найбільш інвазивний вид на планеті — їхня чисельність може досягнути небезпечного показника у наступні два десятиліття. Бегемоти становлять загрозу для дикої природи, оскільки їхні сеча і фекалії токсичні і можуть викликати огиду у інших видів тварин і навіть людей. Багато хто агітував за те, аби їх просто вбити.

Коли Ескобара вбили у 1993 році, влада взяла під свій контроль його маєток площею близько 20 квадратних кілометрів, включно з приватним зоопарком. Але тоді чотирьом бегемотам вдалося втекти. Відтоді вони безконтрольно розмножувалися, і тепер в басейні головної річки країни Магдалена живе від 80 до 100 бегемотів. Завдяки відповідному клімату і відсутності природних ворогів до 2040 року популяція буде налічувати 1,5 тисячі особин. Стримувати таку кількість тварин проблематично.

Окремі дослідники попереджають: якщо бегемоти продовжать безконтрольно розмножуватися в умовах дикої природи, то вони можуть поступово витіснити деякі місцеві види. Наприклад, ламантинів, видр і річкових черепах. Бегемоти можуть почати нападати на людей. Вони поводяться дуже агресивно, особливо коли захищають свою територію.

  • Після смерті наркобарона його маєток націоналізували і перетворили на величезний заповідник. Там зараз живуть кілька бегемотів. Але влада скаржиться, що не може контролювати популяцію диких бегемотів. Стерилізувати їх або перевозити в зоопарки дорого і небезпечно.