Суд стягнув з «Кузні на Рибальському» майже 50 мільйонів гривень за зрив ремонту «Гетьмана Сагайдачного»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Господарський суд Києва стягнув із заводу «Кузня на Рибальському» 47,3 мільйона гривень штрафу за провалений ремонт фрегату «Гетьман Сагайдачний».

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Прокурори в суді довели, що в листопаді 2017 року Міністерство оборони уклало із заводом державний контракт на виконання комплексу ремонтно-модернізаційних робіт на фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

Також слідчі довели, що підприємство свої зобов’язання не виконало, а повернення різниці коштів, сплачених як аванс, і поставку комплектуючих здійснило з порушенням термінів.

  • 2 липня Державне бюро розслідувань оголосило підозри колишньому заступнику міністра оборони, деяким посадовцям Міноборони та голові правління заводу «Кузня на Рибальському» через постачання неякісної військової техніки.
  • Ідеться про замовлення двох катерів «Кентавр». Посадовці знали, що завод не зможе виконати умови контракту та збудувати катери у встановлені терміни, тому що не має проєктів з виготовлення подібної продукції. У зв’язку з цим катери не відповідали б вимогам замовлення, отже, їх неможливо було б використовувати.
  • Посадовці все одно внесли до оборонного замовлення необхідність будівництва ще одного катера, знову уклали угоду з «Кузнею на Рибальському» і заплатили заводу аванс. У результаті там виготовили катери зовсім іншого проєкту, які не відповідали технічним умовам.