У Польщі, на території меморіального комплексу Аушвіц виявили графіті з антисемітськими фразами і гаслами, які заперечують Голокост. Про це повідомляє BBC.
Написи нанесли аерозольною фарбою на девʼять бараків англійською та німецькими мовами. Поліція проінформована про інцидент і веде розслідування. Як тільки вона збере всю необхідну документацію, реставратори меморіалу почнуть видаляти сліди вандалізму.
Працівники комплексу просять всіх, хто був у музеї у вівторок, 5 жовтня, вийти на звʼязок — особливо тих, у кого є фото, зроблені навколо Воріт Смерті, біля входу в Біркенау і деревʼяних бараків.
У меморіальному центрі заявили, що вандалізм був «кричущим нападом на символ однієї з найбільших трагедій в історії людства і надзвичайно болючим ударом по памʼяті всіх жертв німецького нацистського табору Аушвіц». У заяві наголошується, що хоча система безпеки на території площею 170 гектарів «постійно розширюється», вона фінансується з бюджету музею, який постраждав під час пандемії.
Хоча вандалізм на цьому місці трапляється рідко, у 2010 році шведа відправили у вʼязницю на два роки і вісім місяців за організацію крадіжки вивіски Arbeit macht frei («Праця звільняє»), що висить над входом в табір. А на початку 2021 року на стіні єврейського кладовища біля табору зʼявилися свастика та інші нацистські символи.
Читайте також:
- 80 років тому Діна Пронічева стала однією з 28, хто вижив під час масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру. Розповідаємо її історію і вперше публікуємо фото з сімейного архіву (архівний матеріал)
- Гітлер намагався дистанціюватися від Голокосту, а більшість німців здогадувалися про долю євреїв. Коротко переказуємо нову книгу Фолькера Ульріха «Адольф Гітлер. Роки падіння 1939—1945»
- Історики знайшли в розсекречених архівах Ватикану докази, що Папа Пій ХІІ міг замовчувати Голокост протягом Другої світової. Але більш детальним дослідженням завадив коронавірус
- Аушвіц — це нацистський табір смерті, який створила Німеччина на окупованій польській землі під час Другої світової війни. За чотири з половиною роки після відкриття в 1940 році в таборі вбили щонайменше 1,1 мільйона людей. Майже один мільйон із них були євреями. Більшість жертв відправили помирати в газові камери.