Зеленський закликав Росію виправити історичну помилку та підписати декларацію про засудження анексії Криму

Автор:
Софія Телішевська
Дата:
Зеленський закликав Росію виправити історичну помилку та підписати декларацію про засудження анексії Криму

За результатами установчого саміту «Кримської платформи» сторони підпишуть спільну декларацію, яка буде відкритою для приєднання інших держав. Документ покликаний створити міцне політичне підґрунтя для подальшої роботи.

Про це Володимир Зеленський зазначив під час виступу на саміті «Кримської платформи», передає ОП.

«У декларації ми даємо однозначну оцінку незаконним та агресивним діям Росії, підтверджуємо нашу готовність дотримуватися політики невизнання спроби анексії Криму аж до моменту його деокупації», — зазначив глава держави та закликав Росію приєднатися до підписантів декларації.

«Саміт відбувся попри усі перешкоди третіх сторін. Росія, яка не брала участь у саміті, так активно обговорювала «Кримську платформу», що склалося враження, наче вона є повноцінним учасником зустрічі», — наголосив президент і додав, що РФ може долучитися до розробки стратегії деокупації Криму та «виправити свої історичні помилки».

Він пообіцяв, що у декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника Російської Федерації.

«Цей підпис буде останнім на останньому саміті «Кримської платформи» в Ялті», — резюмував Зеленський.

Президент також зауважив, що для підтримки діяльності «Кримської платформи» створено офіс, який уже почав працювати.

«Працюючи 24/7, офіс на щоденній основі моніторитиме ситуацію з правами людини, збиратиме інформацію про зростання військової активності на півострові, відслідковуватиме екологічну та економічну ситуацію на тимчасово окупованій території», — пояснив глава держави.

Володимир Зеленський запропонував учасникам саміту визначити уповноважених представників, які підтримуватимуть зв’язок з офісом і координуватимуть спільну роботу.

  • 16 березня 2014 року на території українського Криму відбувся невизнаний міжнародною спільнотою так званий «референдум про статус півострова». Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.
  • Після російської окупації Криму на Донбасі розпочався збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».