Вищий антикорупційний суд конфіскував у нардепа Іллі Киви прибутки від жомової ями — це 1,2 мільйона гривень

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Вищий антикорупційний суд конфіскував у нардепа фракції «Опозиційна платформа — За життя» Ілли Киви 1,2 мільйона гривень — це прибутки від жомової ями. Тепер ці гроші мають перейти державі.

Відповідне рішення суд ухвалив на засіданні в пʼятницю, 13 серпня.

Суд визнав ці активи необґрунтованими та постановив їх конфіскувати. Про це просила Спеціалізована антикорупційна прокуратура, адже нардеп, не володіючи жомовою ямою та не маючи права на її користування, здавав її в оренду фіктивному підприємству.

Сам же нардеп заявив, що подаватиме апеляцію і впевнений, що вона скасує рішення про конфіскацію.

Нагадаємо, що в липні 2020 року журналісти-розслідувачі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомили, що Кива у своїй декларації написав, що отримав 1,2 мільйона гривень за рік, здаючи в оренду жомовую яму в Полтавській області. Яму орендувала фіктивна фірма «Компанія «Сіквел». Її представниця відмовилася пояснювати причину оренди зарослої бурʼяном ями. Згодом Кива продав яму іншій фірмі — «Укрзвʼязокмонтаж», в якій сам колись був директором і головним бухгалтером. Сума продажу невідома.

Журналістам Кива заявив, що особисто не веде справи, повʼязані з ямою, і нікому її не продавав. Він припустив, що її взагалі «рейдернули». Уже в січні 2021 року журналісти Bihus.Info з’ясували, що фірму, яка заплатила Киві 1,2 мільйона за оренду ями, заснував мешканець «ЛНР». Її печатку було знайдено під час спецоперації СБУ з викриття конвертаційного центру.