Президентом Перу став колишній сільський учитель. Він обіцяв провести низку реформ і розпустити Конституційний суд

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Президентом Перу став колишній сільський учитель. Він обіцяв провести низку реформ і розпустити Конституційний суд

Perú Libre - Pedro Castillo / Facebook

У Перу переможцем президентських виборів став колишній сільський учитель, представник ліворадикальної партії «Вільне Перу» Педро Кастільйо.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Кастільйо на виборах отримав 50,12% голосів, його конкурентка Кейко Фухіморі — представниця правопопулістської партії «Народна сила» і донька колишнього президента Перу Альберто Фухіморі, засудженого до 25 років за корупцію та організацію «ескадронів смерті»

Підрозділи, що їх створювала чи заохочувала держава для викрадення, вбивства чи залякування злочинців, опозиції. Звʼязок держави та «ескадронів» заперечується.
, — отримала 49,87%. Розрив між ними у другому турі виборів, який відбувся 6 червня, становив лише 44 тисячі голосів.

Фухіморі намагалася оскаржити результати, через це оголошення переможця сталося лише тепер.

Кастільйо у молоді роки був членом організації самооборони селян, яка боролася з повстанцями, а у 2017 році очолював загальнонаціональний страйк вчителів. У разі своєї перемоги на виборах він обіцяв збільшити виділення коштів на охорону здоровʼя та освіту, взяти під контроль ЗМІ та розпустити Конституційний суд. Кастільйо також пропонував провести конституційну реформу в країні, реформувати пенсійну систему та націоналізувати газовидобувну галузь.

  • 9 листопада 2020 року Конгрес Перу оголосив імпічмент президенту Мартіну Віскаррі. Його звинуватили в отриманні відкатів на $640 тисяч від будівельних підрядників у часи, коли він був губернатором провінції Мокегуа у 2011—2014 роках. Наступного дня (10 листопада) тимчасовим президентом став спікер парламенту Мануель Меріно, але 16 листопада він подав у відставку.
  • Третім президентом Перу за тиждень став депутат парламенту Франсіск Сагасті.
  • Після відставки Віскаррі у країні почалась криза. Його прихильники виходили на вулицю та протестували проти імпічменту. У Лімі та інших містах протести переросли у зіткнення із силовиками. У результаті двоє демонстрантів загинули, а поліцію звинуватили у надмірній жорстокості.