Позаштатний радник голови Державної митної служби (ДМС) Роман Ланський написав заяву, у якій просить позбавити його статусу радника.
У своєму Facebook він пояснив, що йде через «імітацію реформ» на митниці і блокування низки важливих для відомства проєктів.
За його словами, останні чотири місяці «в повітрі висять» ІТ-продукти, які закривають ключові процеси і потреби митниці. Це нова система управління ризиками, система митного оформлення для декларацій загального транзиту з ЄС, морський журнал пункту пропуску, реєстр інтелектуальних прав власності, 12 автоматизованих адмінпослуг і система митного аудиту.
«Не впроваджуються [проєкти] під різним соусом, іноді абсолютно абсурдним, а іноді вже абсолютно абсурдним, та часом із зауваженнями в стилі «назва протоколу приймання неправильна». Натомість, є кейс із системою управління гарантіями, в якої навіть повноцінне тестування не встигли завершити та оформити всі документи, але вже планували почати тестувати із реальними даними [...]. Змушені констатувати, що в останні місяці наша команда спостерігає імітацію роботи ІТ-напрямку і постійне затягування робочих процесів», — написав Ланський.
Він озвучив низку питань до голови ДМС Павла Рябікіна, щоб той відповів на них на пресконференції. Сам Рябікін на цю конференцію не зʼявився, нібито через хворобу.
Читайте також:
Колишній голова ДМС Максим Нефьодов підтримав Ланського і додав, що з відомства ще йде радник Рябікіна з цифровізації Євген Єнтіс.
«У цих умовах працювати далі «в стіл» просто немає сенсу», — написав Нефьодов.
- 2 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Рада нацбезпеки та оборони ввела персональні санкції проти першої десятки українських контрабандистів, а також низки як українських, так і закордонних компаній (серед них 11 — російських). За його словами та розрахунками експертів, збитки від контрабанди сягають 300 мільярдів гривень — їх недоотримав державний бюджет. З них 100 мільярдів — унаслідок неефективної роботи митниці.
- За результатами засідання РНБО понад 100 митників відсторонили від виконання посадових обовʼязків. Вже 25 червня стало відомо, що 46 співробітників Галицької митниці повернулися на свої посади.