Національний центр Олександра Довженка заявив, що Фонд держмайна наказом від 1 червня виставив два його корпуси на приватизацію. Загалом у підпорядкуванні установи є чотири корпуси.
Довженко-Центр бачить у цьому загрозу банкрутства, йдеться в заяві.
Про приватизацію працівники дізналися 11 червня, коли отримали лист від регіонального відділення Фонду держмайна в Києві.
«Рішення про приватизацію ухвалили після того, як Міністерство культури та інформаційної політики надало свою «мовчазну» згоду», — припускають в Центрі та запевняють, що будівлі, які планується приватизувати, приносять дохід у розмірі 15 мільйонів гривень на рік.
Продаж будівель загрожує центру банкрутством, оскільки йдеться про 50% річного валового доходу. Відтак установа просить міністра культури Олександра Ткаченка втрутитись у ситуацію.
- 28 травня 2020 року Національний центр Олександра Довженка оголосив про настання стану неплатоспроможності — оборотні кошти підприємства вичерпано.
- Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко подав у відставку. Своє рішення він пояснив тим, що центр не отримав фінансування, що може призвести до банкрутства. Очільниця Держкіно заявляла, що центру вистачить і 3,6 мільйона грн.
- У липні 2020 року Національний центр Олександра Довженка отримав 7,6 мільйона гривень, виділення яких напередодні схвалило Міністерство фінансів, підписавши бюджетний паспорт.