Суд у Франції оштрафував IKEA на мільйон євро у справі про стеження за своїми співробітниками

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Суд у Франції оштрафував IKEA на мільйон євро у справі про стеження за своїми співробітниками

Pixabay / mastrminda

Суд у Франції оштрафував шведського виробника меблів IKEA на мільйон євро після того, як зʼясувалося, що компанія стежила за своїми співробітниками.

Про це пише BBC.

Колишній глава французького відділення IKEA Жан-Луї Байо отримав два роки умовно і має сплатити штраф у €50 тисяч.

IKEA France у суді розглядалася як юридична особа разом з кількома її колишніми керівниками. Прокурори стверджують, що французький підрозділ створив «шпигунську систему». Серед 15 осіб на лаві підсудних — керівники вищої ланки (зокрема, колишній генеральний директор і колишні менеджери магазинів) і четверо поліцейських, які передавали конфіденційну інформацію. Їх звинувачують у незаконному зборі особистої інформації, отриманні незаконно зібраної особистої інформації та порушенні професійної конфіденційності.

Звинувачення вперше зʼявилися у 2012 році — тоді інсайдер IKEA злив сатиричній газеті Le Canard Enchaîné електронне листування між компанією і приватною охоронною фірмою. У листах йшлося про те, що фірма нібито прагнула отримати доступ до інформації про своїх чинних і потенційних співробітників з поліцейської бази даних. Також у матеріалах справи зазначено, що компанія хотіла дізнатися розмір зарплати окремих клієнтів.