Екскомандир бойовиків «ДНР» Безлер виграв в Росії суд проти Bellingcat за матеріали про MH17

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Жовтневий районний суд російського Санкт-Петербурга зобовʼязав групу розслідувачів Bellingcat виплатити колишньому командиру бойовиків «ДНР» Ігорю Безлеру 340 тисяч рублів ($4,6 тисячі) за моральну шкоду.

Про це повідомляє обʼєднана пресслужба міських судів.

Безлер судився з Bellingcat «про захист честі» через матеріали журналістів про знищення бойовиками малайзійського Boeing MH17 в Донецькій області в 2014 році, в яких фігурував Безлер. Йдеться про матеріали «Пташка полетіла до вас. Ідентифікація сепаратистів, причетних до збиття МН17» і коротку версію «Ідентифікація сепаратистів, причетних до збиття MH17». В їх основу входили перехоплені розмови бойовиків і записи СБУ. Безлер в них фігурував як важливий свідок — його підлеглі могли повідомити про MH17 російським військовим, прийнявши його за український військовий літак.

Безлер подав позов у вересні 2020 року. Він наполягав на виплаті компенсації в пів мільйона рублів, але суд суму знизив. Також суд зобовʼязав Bellingcat опублікувати спростування відомостей про причетність Безлера до знищення MH17.

У Bellingcat заявляли, що не вилучатимуть імʼя Безлера з публікацій. Адвокат Bellingcat Саркіс Дарбинян у російському суді говорив, що Безлера в цьому процесі вела російська військова розвідка, яка має намір заблокувати Bellingcat в Росії.

  • Пасажирський літак компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердаму в Куала-Лумпур, збили 17 липня 2014 року біля окупованого Торезу Донецької області зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Усі пасажири та члени екіпажу — загалом 298 осіб — загинули.
  • Росія свою причетність до катастрофи літака заперечує, але висуває суперечливі версії події.
  • Міжнародна слідча група висунула звинувачення росіянам — генерал-майору Сергію Дубинському (позивний «Хмурий»), полковнику Олегу Пулатову («Гюрза»), полковнику Ігорю Гіркіну (Стрєлкову) і українцю Леоніду Харченку («Крот»).