Справа ПриватБанку: ВАКС обрав запобіжний захід колишній заступниці очільника банку

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці голови ПриватБанку Людмилі Шмальченко у справі про розтрату понад 8 мільярдів гривень.

Відповідне рішення ухвалила суддя Віра Михайленко.

Згідно з рішенням суду, Шмальченко обрали запобіжний захід у вигляді застави в понад 50 мільйонів гривень. Також їй заборонили спілкуватися з колишнім головою правління банку Олександром Дубілетом, колишнім першим заступником голови правління Володимиром Яценком та ексначальницею департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства Надією Конопкіною.

Шмальченко також зобов’язали віддати закордонні паспорти і повідомляти у разі зміни місця проживання.

Напередодні суд також обрав запобіжний захід Конопкіній. Їй присудили заставу у розмірі понад 2 мільйони гривень.

  • 15 березня генеральний прокурор Ірина Венедіктова санкціонувала оголошення підозри колишнім керівникам ПриватБанку у справі про виведення з фінустанови 8 млрд гривень. Підозри складені на колишнього голову правління, його заступника — керівника казначейства банку та начальника департаменту міжбанківських операцій казначейства.
  • 22 лютого Національне антикорупційне бюро затримало колишнього заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка, який намагався вилетіти з країни.
  • Наступного дня НАБУ оголосило підозру експосадовцям державного ПриватБанку в розкраданні 136 мільйонів гривень: колишньому голові правління банку, його заступнику і за сумісництвом голові правління компанії, повʼязаної з банком.