Верховний суд визнав законною заборону нещепленим дітям відвідувати школу

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Верховний суд визнав законним відсторонення від занять у школі дитини без щеплень за віком. Суд залишив без змін рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено у скасуванні наказу директора Запорізького академічного ліцею про відсторонення від занять нещепленої школярки.

Про це повідомляє пресслужба Верховного суду.

«Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини», — наголосили в суді.

Водночас, там зазначили, право дитини на здобуття освіти не було порушене — для учнів, які не можуть відвідувати заклад освіти через відсутність щеплень, є альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання.

Про що йдеться?

У вересні 2019 року, йдеться у рішенні суду, Запорізький академічний ліцей відсторонив одну зі своїх учениць від навчання, оскільки не отримав довідки про зроблене їй щеплення або висновку лікарів про те, що дитина може відвідувати навчальний заклад.

Спочатку ученицю відсторонили тимчасово — на один тиждень, але вже згодом дирекція школи видала новий наказ про відсторонення від денної форми навчання.

У грудні того ж року мати школярки звернулася до суду з позовом до ліцею, яким просила визнати недійсним та скасувати наказ про відсторонення від занять учнів, які не мають щеплень за віком.

У позові жінка пояснювала відмову робити дитині щеплення тим, що раніше у школярки після обовʼязкової вакцинації виникали алергічні реакції та нервові розлади. А медична документація щодо дитини залишилася за попереднім місцем постійного проживання на тимчасово непідконтрольній території. Відмову від щеплень батьки обґрунтовували своїм правом «здійснювати захист інтересів дитини».