Південний схід Австралії потерпає від повеней — численні змії та павуки шукають порятунку в людських домівках

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:

Melanie Williams / Australian spider identification page, Facebook

Австралія потерпає від рекордних повеней на південному сході материка, що викликали масові нашестя тварин — зокрема павуків, які приходять з дикої місцевості на земельні ділянки та в помешкання людей. З четверга не вщухають дощі, а в минулі вихідні прорвало одну з дамб, що призвело до розливу річок.

Про це пише CNN.

У штаті Новий Південний Уельс, який постраждав від паводків, евакуювали близько 18 тисяч людей. У соцмережах поширюють численні фото та відео нашестя плазунів і членистоногих та зображення затоплених територій.

За повідомленням деяких австралійців, усе коричневе, що можна побачити в затоплених регіонах, — це павуки.

Місцеві мешканці також повідомляють про змій, якими увішані дерева, і що всі сухі ділянки землі переповнені тваринами.

Melanie Williams / Australian spider identification page, Facebook

Павуки також збираються на парканах над водою, щоб підсохнути. Одна з користувачок TikTok зазначила, що вони можуть залізати навіть на ноги людей, щоб сховатися від води.

«Я не знаю жодного випадку в історії нашого штату, коли в нас були такі екстремальні погодні умови в такій швидкій послідовності під час пандемії», — сказала прем’єр-міністр Нового Південного Вельсу Гледіс Береджіклян.

Як пише Daily Mail, схожа ситуація й у штаті Квінсленд, влада якого попереджає про нашестя змій, що шукають порятунку від води, — ризик отруйних укусів може підвищитися.

Соцмережі рясніють зображеннями змій у найнеочікуваніших місцях — вони ховаються за подушками, біля труб і навіть у мангалах. Мешканців закликають не чіпати плазунів, оскільки серед них можуть бути й отруйні.

«Майте на увазі, що всі ті тисячі маленьких змій під цими тисячами каменюк і колод зараз опинилися під водою. Зміїне сімейство буде лізти нагору, поки все це не вщухне», — повідомляє Facebook-сторінка Gold Coast and Brisbane Snake Catcher.

  • Штат Новий Південний Уельс в Австралії потерпає від найбільшого за десятиліття нашестя мишей через небувалий врожай зернових. Фермери побоюються, що через мишей може постраждати вже зібраний врожай.