«Щоб децентралізація була невідворотною». Зеленський внесе законопроєкт про зміни до Конституції

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Верховна Рада очікує, що президент Володимир Зеленський найближчим часом подасть законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині децентралізації.

Про це заявив глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко на форумі «Ефективні бюджети», його цитати наводить Інтерфакс-Україна.

«Щоб децентралізація була невідворотною і вже такою, яку дуже складно повернути назад, — це [мають бути ухвалені] зміни до Конституції. Наразі ми над цим працюємо, президент дав нам такі доручення. [...] Очікуємо найближчим часом від президента внесення тексту [законопроекту]», — наголосив Корнієнко.

Разом з тим, звертаючись до присутніх голів територіальних об’єднаних громад, він закликав їх підтримати це питання і за необхідності виходити на мітинг.

«Коли ми дійдемо до змін до Конституції, я гадаю, що може бути необхідність кудись поїхати, на якийсь мітинг, тому що в Раді, як ми бачимо, є багато тих, хто хоче політично це використовувати для себе, мовляв, не на часі: навіщо та децентралізація, нехай будуть райдержадміністрації», — зазначив Корнієнко.

Зазначимо, раніше Зеленський заявляв, що для завершення децентралізації необхідно внести зміни до Конституції щодо відносин між центральними та місцевими органами влади, а також ухвалити закони про місцеві референдуми і самоврядування на місцях.

  • Верховна Рада 16 квітня 2020 року проголосувала у другому читанні та в цілому за законопроєкт № 2653, який надає Кабінету міністрів право формувати територіальні громади та визначати їхні центри до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій.
  • У липні торік Верховна Рада затвердила нові райони в Україні. Їхню кількість з 490 скоротили до 136.