Майбутні військові конфлікти між США та їхніми противниками — Росією або Китаєм — матиме безпосередный вплив на пересічних американців через ризик кібератак. Про це заявив виконавчий директор компанії з кібербезпеки FireEye, що зазнала зламу від хакерів за підтримки іноземного уряду — найімовірніше, російського.
Про це повідомляє Axios.
«Наступний конфлікт залучить до боротьби кіберпростір, і американські громадяни будуть втягнуті в нього, хочуть вони цього чи ні. Крапка. Додатки не працюватимуть. Побутова техніка може не працювати. Люди навіть не знають усього, від чого вони залежать. Зненацька ланцюжок поставок починає перериватися, бо комп’ютери не працюють», — сказав Кевін Мандіа.
FireEye, яка першою виявила масивний злам іншої безпекової компанії SolarWinds, є однією з лідерів у боротьбі проти спроб злочинців та іноземних урядів зламати комп’ютерні мережі в усьому світі. Він попередив, що атаки будуть шокуючими, бо правила кібервійни ніким не визначені.
На переконання експерта з кібербезпеки, мережа дає широкий простір урядам, що не мають необхідного рівня військової потужності.
«Більшість країн не можуть перемогти нас танками та літаками. Але в кіберпросторі, імовірно, вони можуть розвинутися та побити нас», — сказав він.
За словами Мандіа, США щосекунди отримують ляпаса в онлайні, але навіть успішне відбиття абсолютної більшості кібератак означатиме, що система безпеки не працює.
- Влада США в жовтні 2020 року звинуватила російських хакерів у кібератаці на американські держустанови. 10 грудня стало відомо, що невстановлені хакери зламали мережу провідної компанії з кібербезпеки FireEye і викрали цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці виявляли уразливості в системах захисту інших компаній та урядів.
- Видання The Washington Post з посиланням на обізнані джерела заявило, що злам був справою рук спецслужб Росії. У звʼязку з цим Центр кібербезпеки України попередив про загрози. The Wall Street Journal повідомляв, що хакери почали зламувати систему кіберзахисту держорганів США ще в березні 2020 року.
- Від атаки постраждали системи міністерств фінансів, торгівлі та оборони США, а за зламом стоїть хакерська група Cozy Bear, повʼязана з російськими спецслужбами. У Кремлі причетність до атаки заперечують.