У Європі вперше запустили безпілотний громадський транспорт

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

В іспанському місті Малага вперше у Європі запустили безпілотний громадський транспорт. Вулицями їздитиме електробус без водія.

Про це пише The Guardian.

Автобус курсуватиме по колу, яке зʼєднає порт і центр міста. Протяжність маршруту — 8 кілометрів. Транспорт обладнано датчиками та камерами.

«Автобус завжди знає, де він перебуває і що навколо», — сказав Рафаель Дурбан Кармона, який очолює підрозділ іспанської транспортної компанії Avanza.

Світлофори у місті отримали спеціальні датчики, які «повідомляють» електробусу про червоне або зелене світло. Також у транспорті вбудували штучний інтелект, який самостійно навчається й отримує досвід під час поїздок. Салон вміщує 60 пасажирів.

Це перший подібний проєкт у Європі, коли повноцінний громадський транспорт запустили без водія, і він їздить вулицями міста. Поки що в кабіні такого електробуса перебуватиме водій, який зможе перебрати на себе керування в екстрених випадках. До того ж іспанське законодавство ще не регулює можливість роботи безпілотного транспорту.

  • Китайська компанія WeRide, яка розробляє автономний транспорт, заявила про початок тестування першої автівки, яка здатна їздити без участі водія у більшості випадків. Водночас американська Tesla Ілона Маска обіцяє повністю автономні машини вже до кінця року.
  • Виробники машин і технологічні компанії, зокрема Alphabet Inc., Waymo та Uber Technologies, інвестують мільярди доларів у розвиток автономних автівок. Інсайдери з цієї індустрії заявляли, що для довершення технології та довіри покупців знадобиться ще багато часу.