Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) перейменувало свою штаб-квартиру у Вашингтоні на честь першої у відомстві афроамериканки-інженера Мері Джексон.
Про це йдеться у повідомленні управління.
Члени її сімʼї, зокрема, онучка Ванда Джексон, буде на офіційній церемонії разом з головою Адміністрації NASA Стівом Юрчиком.
Джексон пропрацювала в NASA 34 роки. Свою карʼєру почала з посади математика-дослідника, і в кінцевому підсумку стала першою чорношкірою жінкою-інженером в агентстві. Пізніше вона перейшла в адміністрацію і працювала в офісі NASA над забезпеченням рівних можливостей — зокрема, керувала програмами, які вплинули на прийом на роботу і просування жінок-математиків, інженерів і вчених.
«Мері Джексон входила в число дуже значущих жінок, які допомогли NASA досягти успіху у відправці американських астронавтів у космос», — заявив директор NASA Джим Брайденстайн.
Читайте також:
У 2019 році президент США Дональд Трамп підписав закон про золоту медаль Конгресу «Приховані фігури», якою посмертно нагородили померлу в 2005 році Джексон, а також її колег, темношкірих вчених Кетрін Джонсон, Дороті Воган і Христину Дарден. Ці жінки були так званими людьми-компʼютерами, які займались складними обчисленнями, які робили можливим космічну подорож. Вони зіграли ключову роль у випробуваннях літаків під час Другої світової війни, дослідженнях надзвукових польотів і відправці зондів «Вояджер» для дослідження Сонячної системи. Вони також допомогли висадити першу людину на Місяць у 1969 році.
Читайте також:
- Девʼятнадцятирічна Аліса Карсон хоче стати астронавтом NASA і полетіти на Марс. Дівчина вже отримала ліцензію пілота. А тепер вивчає астробіологію і розповідає про космос у TikTok та Instagram
- 20 років тому люди вперше оселилися на МКС. Відтоді там побували 240 астронавтів, провели тисячі наукових досліджень, а тепер збираються знімати фільми. Згадуємо історію МКС в архівних фото