Європол затримав 10 хакерів за крадіжку криптовалюти на $100 млн. Їхніми жертвами стали відомі музиканти та блогери

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Європейське поліцейське відомство (Європол) заявило про арешт 10 хакерів, яких підозрюють у викраденні криптовалюти на $100 мільйонів. Про це повідомляє Reuters.

За даними відомства, атаки цього злочинного угруповання проводилися протягом всього 2020 року. Їх жертвами стали тисячі людей, серед яких є відомі блогери, спортсмени, музиканти та їхні сімʼї.

Арешти були проведені після спільного розслідування Великої Британії, США, Бельгії, Мальти і Канади.

В Європолі розповідають, що хакери незаконно отримували доступ до SIM-карт своїх жертв, а разом з ними контроль над їхніми обліковими записами. Це дозволяло їм викрадати гроші, криптовалюту і особисту інформацію, включаючи контакти, синхронізовані з онлайн-акаунтами.

Вони також змогли отримали контроль над акаунтами у соцмережах, щоб публікувати контент і відправляти повідомлення, маскуючись під жертву.

У Європолі не називають імена постраждалих. Але Reuters наводить приклад, що однією з найбільш знаменитих жертв заміни SIM-карти у 2019 році став гендиректор Twitter Джек Дорсі.

  • Німецький програміст Стефан Томас, який живе у Сан-Франциско, загубив записку з паролем від жорсткого диска, на якому зберігалися понад сім тисяч біткоїнів. Їхня нинішня вартість становить понад $220 мільйонів. У Томаса залишилися ще дві спроби.