У США хакер зламав систему очистки і намагався отруїти воду

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

У штаті Флорида в окрузі Пінеллас компʼютерний хакер отримав доступ до водопровідної системи міста і спробував завантажити небезпечну кількість хімічної речовини. Про це повідомляє BBC.

Хакер ненадовго збільшив кількість гідроксиду натрію (лугу) в системі очищення води заводу Oldsmar, але працівник помітив це і скасував операцію. Луг використовується в невеликих кількостях задля контролю кислотності, але велика кількість може спричинити серйозні проблеми з водою.

Наразі невідомо, хто за цим стоїть та чи була атака зроблена поза межами США.

Оператор заводу помітив спробу доступу до системи вранці, але припустив, що це його начальник. Проте у другій половині дня була ще одна спроба, і на цей раз хакер отримав доступ до програми обробки і збільшив зміст гідроксиду натрію зі 100 частин на мільйон до 11 100 частин на мільйон. Програма віддаленого доступу до системи водопостачання тимчасово відключена.

Гідроксид натрію — головний інгредієнт рідких очищувачів каналізації. Він дуже їдкий і може спричинити подразнення шкіри і очей, а також тимчасову втрату волосся. Потрапляння його в організм може викликати пошкодження ротової порожнини, горла і шлунка і спричинити блювоту, нудоту і діарею. Гідроксид натрію є токсичною сполукою, може також спричиняти корозію металів.

Шериф округу Боб Гуалтьєрі сказав: «Я не хімік. Але я можу сказати вам те, що я точно знаю — якщо ви додасте таку кількість цієї речовини в питну воду, то буде недобре».

BBC пише, що це не перша така атака — подібна вже була у 2016 році, але невідомо, на який саме обʼєкт. А у 2020 році відбулося кілька невдалих зламувань системи водопостачання Ізраїлю.

  • 15 липня хакери зламали Twitter-акаунти засновників компаній Microsoft, Tesla і Apple, а також колишнього президента США Барака Обами, кандидата у президенти Джо Байдена та багато інших. Шахраї залишили в цих акаунтах схожі твіти із закликом надсилати біткоїни на певні гаманці й обіцяли повернути криптовалюту в подвійному розмірі.