Папа Римський уперше призначив жінку в Синод єпископів

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Папа Римський уперше призначив жінку заступником секретаря архієрейського Синоду. Сестра Наталі Бекварт з Франції матиме право голосу в органі, який консультує понтифіка та обговорює деякі з найбільш суперечливих питань у Католицькій церкві.

Про це повідомляє Vatican News.

Генеральний секретар організації кардинал Маріо Грек нагадав про те, що під час останніх синодальних зібрань у Ватикані численні отці підкреслювали необхідність того, щоби вся церква замислилися над місцем і завданням жінок, а Папа Франциск неодноразово підкреслював важливість того, щоб жінок якомога більше залучати до процесів. Зокрема, останніми роками зросла кількість жінок, що брали участь у синодах як експерти та спостерігачі.

«З призначенням сестри Наталі Бекварт та її можливістю брати участь з правом голосу привідчинено двері. Побачимо далі, які кроки можна буде зробити», — сказав генеральний секретар Синоду єпископів.

Сестра Наталі Бекварт.

Vatican News

Зазначимо, що в останні роки Синод єпископів обговорював теми доктрини, включно з поводженням з розлученими та одруженими католиками.

Нагадаємо, Папа Римський розширив права жінок у Католицькій церкві, дозволивши їм допомагати під час служби. Жінки отримали право виконувати функції, які раніше були закріплені виключно за чоловіками. Тепер жінки можуть служити біля вівтаря, читати тексти на літургіях і роздавати причастя. Нові правила, проте, не дають можливості жінкам отримати сан священника, але закріплюють їхні канонічні права й те, що вже і так практикується в Католицькій церкві в багатьох країнах.