Справу школяра з Волині, якого засудили до шести років за продаж канабісу, передали в Рівне. Хлопець поки у СІЗО

Автори:
Вікторія Мартинюк, Катерина Коваленко
Дата:

Верховний суд визначив розгляд апеляції одинадцятикласника з Волині, засудженого до шести років колонії за продаж канабісу, за Рівненським апеляційним судом.

Про це «Бабелю» повідомив адвокат школяра Віталій Жуковський.

Водночас, спочатку апеляцію мав розглядати Волинський суд. «Але там двоє з чотирьох суддів вже були залучені у справі: наприклад, раніше надавали дозвіл на аудіо та відеоконтроль за хлопцем. Тепер вони не мають права розглядати справу по суті, бо вважаються упередженими. Тому вони попросили Верховний суд передати справу в інший суд. Це абсолютно нормальна практика», — зазначив Жуковський.

Рішення про передачу справи у Рівненський суд ухвалили 4 лютого, але дату засідання поки не призначили.

Про що йдеться?

23 грудня 2020 року суд у селищі Ратне на Волині засудив одинадцятикласника до шести років колонії за торгівлю наркотиками. Обвинувачення ґрунтувалося на показаннях двох дівчат, які домовлялися з хлопцем про купівлю канабісу. Як виявилося, вони працювали за завданням поліції. Сам школяр визнав, що продав наркотик лише одній із них. Його адвокат переконаний, що поліція спровокувала хлопця на злочин, а докази зібрані незаконно. Родичі подали апеляцію на рішення суду, хлопець поки перебуває у СІЗО.