Верховна Рада ввела електронну трудову книжку. Повний перехід — через 5 років

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 3623 про введення електронних трудових книжок. «За» проголосували 265 депутатів.

Закон вносить зміни в облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Повний перехід з паперової книжки на електронну повинен відбутися через 5 років. До цього часу будуть діяти обидва формати.

Документ дозволяє людині самостійно обирати автоматичне призначення або відстрочення пенсії, а також визначати найбільш вигідний варіант для призначення пенсії, включно з датою виходу на пенсію. Зі свого боку Пенсійний фонд автоматично інформуватиме громадянина про настання права на пенсію та її орієнтовний розмір.

При цьому оригінал паперової трудової передаватиметься на зберігання працівнику як офіційний документ. Якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець буде зобовʼязаний паралельно із електронним обліком вносити до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення або звільнення.

  • Законопроєкт про переведення паперових трудових книжок в електронний формат Кабмін затвердив ще в червні 2020 року. Дані про трудовий стаж вносять в електронні реєстри з 2000 року.